Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU)
Pielęgnacja skóry poparta faktami
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hydrolaty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Oczyszczanie skóry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BasiaKwiatkowska
Administrator



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 633
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Wto 18:16, 08 Sie 2006    Temat postu: Hydrolaty

Basia
Site Admin


Wysłany: 08 Lip 2005 11:10 pm Temat postu: Hydrolaty
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Cytat:
limaria napisał:
- tonik albo robiony wlasnorecznie, albo gotowy hydrolat ulubiony to rozany (hydrolat to woda pozostala po produkcji olejkow eterycznych, zawiera mniejsze stezenie danego olejku eterycznego i jest duzo tansza od samych olejkow)- uzywam go rano, w duzych ilosciach, spryksujac twarz, nie uzywam zelu myjacego rano ani wody do mycia,

Basiu, zdradzisz jakiej firmy jest ten hydrolat rozany?
Czy jest to moze woda rozana Fitomedu?



Nie jest to produkt, zadnej konkretnej firmy - hydrolat, hydrosol lub woda rozana, mysle, ze bardziej popularne i latwiej dostepne w USA czy Niemczech, sprzedawane w miejscach gdzie sa dostepne olejki eteryczne, oleje roslinne i inne polprodukty kosmetyczne. Hydrolaty nie sa trwale, trzeba je trzymac w lodowce lub dodac do nich konserwantu, aby nie ulegly zanieczyszczeniu.
Ja swoja kupilam akurat tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych]
ze wzgledu na niska cene. Prawdziwa woda rozana oparta jest na platkach rozy Rosa damascena. Olejek eteryczny rozany jest bardzo drogi, woda rozana duzo tansza. Najlepsze rejony pochodzenia rozy z rodzaju Rosa Damascena to Bulgaria - Dolina Roz (Kanzanlyk, Karlovo). Z tego miejsca pochodzi akurat moja woda rozana.
Woda rozana Fitomed nie jest prawdziwym czystym hydrolatem, nie jest tez oparta na Rosa Damascena, ale na drzewie rozanym (Aniba rosaeodora), poza tym woda ta zawiera inne skladniki, konserwanty itp. Jest to bardziej jak tonik, uzywalam, przyjemny w uzyciu.
Prawdziwym hydrolatem rozanym z Rosa damascena jest Tonik rozany firmy Dermika, jednak jego cena jest bardzo zawyzona, hydrolat rozany wcale nie musi byc az tak drogi. Na pewno opakowanie (szklana butelka) podwyzsza cene produktu.

Cytat:
Cytat:
Zdaje się że pollena aroma ma takie cudka w ofercie, popatrzcie na ich stronie. Ja dostałam własnie ich katalog. jest woda różna, i z oczaru i z czegoś jeszcze. Trzy rodzaje; wszystkie w butelkach z rozpylaczem, po 5,45 PLN

_________________
----------------------
pozdrawiam, pitipel

============================
fishbina

Wysłany: 20 Lip 2005 09:03 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Voila:) :

[link widoczny dla zalogowanych]

tak a propos Basiu czy mozna uzywac takiego plynu pod serum z kw.askorbinowym? czy mozliwe jest ze jakis skladnik sie "pogryzie" z vitC i dla spokojnosci lepiej tylko tonik octowy?

======================
Alex

Wysłany: 20 Lip 2005 12:19 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
fishbina napisał:
Ja np. kupilam sobie w koncu wode rozana Fitomedu - jak znajde gdzies link to Ci podrzuce. Mysle ze jest w przyblizeniu tak samo skueczna jak hydrolat i 10 razy tansza bo moja kosztowala chyba 11 plnow czyli chyba nie ma sensu zawracac komus glowy . Pozdrawiam!

Hej,Fishbinko, myślę ,że mam lepszą ofertę .Znalazłam bowiem czystą wodę rózaną z Damasceny Bułgarskiej o pojemności 250ml za 12 plnów .
A oto namiar:
[link widoczny dla zalogowanych]
Pozdrawiam,Ola.

======================
mysia.8

Wysłany: 20 Lip 2005 12:31 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

hmm, wyglada na to, ze producentem jest firma Refan zajmująca sie sprzedażą podróbek znanych perfum, ciekawe w zwiazku z tym jaka jest jakość tej wody różanej...

===========================
Basia
Site Admin

Wysłany: 20 Lip 2005 01:16 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
mysia.8 napisał:
hmm, wyglada na to, ze producentem jest firma Refan zajmująca sie sprzedażą podróbek znanych perfum, ciekawe w zwiazku z tym jaka jest jakość tej wody różanej...


Ja tez sie obawiam co do jakosci tej wody, zwlaszcza, ze ma to byc hydrolat na bazie najdrozszej odmiany rozy, a cena dziwnie niska za tak duza pojemnosc.
Dziewczyny w tym samym watku pisaly tez o Hydrolatach z Polleny-Aroma, te sa na pewno prawdziwe.

Narnijko- zamawia sie tak jak we wszystkich sklepach internetowych, sprawdz czy podana strona akceptuje zamowienia zagraniczne i sama mozesz zlozyc zamowienie, ale obawiam sie, ze Ci to sie nie bedzie oplacac, taniej juz wyjdzie Ci kupic sobie w Polsce tonik Dermiki. W dziale Polecane adresy podalam cala mase podobnych linkow.

Fishbina- Wody firmy Fitomed nie sa czystymi hydrolatami, bardziej przypominaja toniki, wode rozana stosowalam, nie zawiera ona hydrolatu z tej najdrozszej odmiany rozy - Rosa damascena, ale z odmiany duzo tanszej- Rosa centifolia (cabbage rose), stad tez ta niska cena, zawiera dodatkowo gliceryne, ocet, panthenol, konserwanty i inne- ogolnie polecam, podobnie jak inne wody z tej firmy, tym bardziej, ze cena przyjazna. Wody te nie pozostawiaja zadnych warstewek na skorze, dobrze oczyszczaja, nadaja sie do zastosowania rano, gdy ktos nie uzywa wody i zelu myjacego. Mozesz uzywac tej wody/toniku przed serum z witamina C.
==========================
Alex

Wysłany: 20 Lip 2005 02:59 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Basia napisał:
mysia.8 napisał:
hmm, wyglada na to, ze producentem jest firma Refan zajmująca sie sprzedażą podróbek znanych perfum, ciekawe w zwiazku z tym jaka jest jakość tej wody różanej...


Ja tez sie obawiam co do jakosci tej wody, zwlaszcza, ze ma to byc hydrolat na bazie najdrozszej odmiany rozy, a cena dziwnie niska za tak duza pojemnosc.



Czy są Wam znane jakieś konkretne informacje o tej firmie, które poddawałyby w wątpliwość ich rzetelność? Przyznam, że oprócz tego,że sprzedają podróbki perfum, nie spotkałam się z informacjami o np.nieprawdziwych informacjach podawanych przez nich o ich produktach. Wiem natomiast, że jest to firma bułgarska, w związku z tym produkty na bazie róży bułgarskiej właśnie u nich powinny mieć najniższą cenę i najlepszą jakość.
Proszę jednak mnie wyprowadzić z błędu, jeśli macie jakieś konkretne wiadomości poza przypuszczeniami.
Pozdrawiam,Ola.

======================
joannea

Wysłany: 20 Lip 2005 03:07 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Alex napisał:
Czy są Wam znane jakieś konkretne informacje o tej firmie, które poddawałyby w wątpliwość ich rzetelność?


moim zdaniem ich wiarygodność jest niska, a to dlatego, że sprzedają podróby, i jeszcze śmią bezczelnie nazywac je tak, jak ich oryginalne odpowiedniki (wzorce raczej, dalecy kuzyni). Jeżeli piszą przy fiolce "Allure Chanel", a zawiera ona alkohol i podejrzaną kompozycję zapachową (czy cokolwiek tam wkładają), równie dobrze mogą o swoim wyciągu różanym powiedzieć dowolne kłamstwo.

====================
Basia
Site Admin


Wysłany: 20 Lip 2005 03:11 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Moje watpliwosci podalam, chodzi mi o cene w stosunku do objetosci. O firmie nic nie wiem, to ze robi podrobki perfum nie bylo powodem mojej watpliwosci.
Ciekawi mnie czy jest to hydrolat czy jest to woda otrzymana przez zmieszanie olejku eterycznego z woda. Jesli to firma bulgarska to moze ma dostep do tanszych zrodel hydrolatu na bazie rosa damscena z Doliny Roz, tylko producent zna prawde.

Watpliwosci cenowe-

ktore oczywiscie nie zawsze sie sprawdzaja, jednak jesliby ktos sprzedawal olejek eteryczny z rosa damscena za 20zl to na pewno nie wierzylabym ze jest on prawdziwy, hydrolaty sa duzo tansze od olejkow, ich jakosc tez moze byc rozna, niestety bez badan nie przekonamy sie jak jest naprawde i zostaje tylko wierzyc producentowi.

========================
limaria

Wysłany: 20 Lip 2005 03:35 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Tak jak wspomniala Basia obecnie w Polsce dostepne sa hydrolaty z rosa damascena dwoch firm (bez sciemy):
- Dermiki o poj. 100 ml za cene, i tu rozrzut jest bardzo duzy, bo za nawet 56 zl w jednym ze sklepow internetowych, do 32 zl (cena sugerowana przez producenta) w drogerii.
- Pollena Aroma o poj. 200 ml z 46 zl, do kupienia w sklepie internetowym tej firmy.
Najkorzystniej cenowo wypada wiec ta druga propozycja.

=========================
Basia
Site Admin


Wysłany: 20 Lip 2005 03:56 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Tak tylko dodam, pamietajcie, ze hydrolat rozany to bardziej kaprys a nie mus w pielegnacji. Jesli koszty sa istotne to lepiej kupic sobie plyn Fitomed lub zrobic sobie tonik samemu, a zainwestowac w to co bardziej istotne np. filtry.

=====================
mysia.8
Wysłany: 20 Lip 2005 04:03 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Alex napisał:
Czy są Wam znane jakieś konkretne informacje o tej firmie, które poddawałyby w wątpliwość ich rzetelność? Przyznam, że oprócz tego,że sprzedają podróbki perfum, nie spotkałam się z informacjami o np.nieprawdziwych informacjach podawanych przez nich o ich produktach. Wiem natomiast, że jest to firma bułgarska, w związku z tym produkty na bazie róży bułgarskiej właśnie u nich powinny mieć najniższą cenę i najlepszą jakość.
Proszę jednak mnie wyprowadzić z błędu, jeśli macie jakieś konkretne wiadomości poza przypuszczeniami.
Pozdrawiam,Ola.


nie wiem skąd mi się to wzielo, byc moze po lekturze "Pachnidła" Suskinda, ze do firm produkujących podróby znanych perfum i bezczelnie nazywających swoje produkty nazwami oryginałów czuje obrzydzenie; za każdym razem jak mnie zaczepia w jakimś hipermarkecie panienka z konkurencyjnej firmy Nicole gotowa psiknąć mi swą "perfumą" na nadgarstek zimny dreszcz przechodzi mi po plecach
reasumując firma Refan budzi we mnie głęboką niechęć i nieufnośc co do oryginalności owej wody różanej

=========================
Narnijka

Wysłany: 20 Lip 2005 05:14 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wode różna,lawendowa i hammelisowa ma w swoeje ofercie firma Herba Studio podaje link: [link widoczny dla zalogowanych]

Trzeba wejsc w katalog kosmetykow i tam na samym dole sa hydrolaty-rozany..itd,w cenie 5zl


============================
Narnijka

Wysłany: 21 Lip 2005 02:50 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Aha-przyslali mi maila z Herba studio:

"Woda różana jest otrzymywana z surowca Rosa centyfolia w procesie destylacji
z parą wodną. Woda nie zawiera konserwantów ani dodatkowych substancji
zapachowych. Sprowadzamy ją z Francji z firmy Alban Muller. Może Pani
wpłacić pieniądze zaliczkowo za produkty (proszę je wymienić) na konto firmy
- 15 1500 1621 1216 2000 0723 0000 w Kredyt Bank SA III oddział w Poznaniu.
W takim przypadku proszę nie korzystać ze sklepu internetowego tylko
przysłać informację, korzystając z linku na stronie internetowej (w ten sam
sposób jak |Pani do nas napisała), jaką kwotę pani wpłaciła i jakie produkty
mamy wysłać. Do sumy, która Pani wyjdzie z zamówienia proszę doliczyć 6 zł
na koszty wysyłki.
Polecam również kosmetyki z serii Lavande Provansale - Balsamy don rąk i
stóp.

Pozdrawiam

Jerzy Mścisz"

I co Ty na to Basiu?To chyba troszke gorszy gatunek niz rosa damascena-warto kupic skoro jest to czyta woda rożana?

==========================
Alex

Wysłany: 21 Lip 2005 01:48 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
mysia.8 napisał:
Alex napisał:
Czy są Wam znane jakieś konkretne informacje o tej firmie, które poddawałyby w wątpliwość ich rzetelność? Przyznam, że oprócz tego,że sprzedają podróbki perfum, nie spotkałam się z informacjami o np.nieprawdziwych informacjach podawanych przez nich o ich produktach. Wiem natomiast, że jest to firma bułgarska, w związku z tym produkty na bazie róży bułgarskiej właśnie u nich powinny mieć najniższą cenę i najlepszą jakość.
Proszę jednak mnie wyprowadzić z błędu, jeśli macie jakieś konkretne wiadomości poza przypuszczeniami.
Pozdrawiam,Ola.


nie wiem skąd mi się to wzielo, byc moze po lekturze "Pachnidła" Suskinda, ze do firm produkujących podróby znanych perfum i bezczelnie nazywających swoje produkty nazwami oryginałów czuje obrzydzenie; za każdym razem jak mnie zaczepia w jakimś hipermarkecie panienka z konkurencyjnej firmy Nicole gotowa psiknąć mi swą "perfumą" na nadgarstek zimny dreszcz przechodzi mi po plecach
reasumując firma Refan budzi we mnie głęboką niechęć i nieufnośc co do oryginalności owej wody różanej

Zgadzam się z Tobą, że żadna podrobiona kompozycja zapachu nie może się równać oryginałowi, z tym ,że tutaj mówimy nie o kompozycji ale o produkcie jednolitym pod względem składu.Ale OK, nie będę juz polemizować, bo też mam bardzo mieszane odczucia do takich metod jak prezentują firmy typu Nicole czy Refan.Pozdrawiam bardzo serdecznie.Ola
==========================
Basia
Site Admin

Wysłany: 21 Lip 2005 03:37 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Cytat:
Aha-przyslali mi maila z Herba studio:

"Woda różana jest otrzymywana z surowca Rosa centyfolia w procesie destylacji
z parą wodną. Woda nie zawiera konserwantów ani dodatkowych substancji
zapachowych. Sprowadzamy ją z Francji z firmy Alban Muller. Może Pani
wpłacić pieniądze zaliczkowo za produkty (proszę je wymienić) na konto firmy
- 15 1500 1621 1216 2000 0723 0000 w Kredyt Bank SA III oddział w Poznaniu.
W takim przypadku proszę nie korzystać ze sklepu internetowego tylko
przysłać informację, korzystając z linku na stronie internetowej (w ten sam
sposób jak |Pani do nas napisała), jaką kwotę pani wpłaciła i jakie produkty
mamy wysłać. Do sumy, która Pani wyjdzie z zamówienia proszę doliczyć 6 zł
na koszty wysyłki.
Polecam również kosmetyki z serii Lavande Provansale - Balsamy don rąk i
stóp.

Pozdrawiam

Jerzy Mścisz"

I co Ty na to Basiu?To chyba troszke gorszy gatunek niz rosa damascena-warto kupic skoro jest to czyta woda rożana?


Ogolnie wyglada dobrze, dla cery tlustej woda hamamelisowa bedzie lepsza, mozna tez mieszac ze soba rozne wody.
=======================
Narnijka

Wysłany: 22 Lip 2005 04:31 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

aha dowiedzialam sie jeszcze cos waznego:-)Fitomed ma w sklepie internetowym w serwisie [link widoczny dla zalogowanych] czysta wode rozana 150ml w cenie 15zl z rozy damascenskiej:-)Wklejam maila jakiego otrzymalam z zapytaniem o te wode rozana:
"Wody aromatyczne sa hydrolatami i pozostaja po otrzymaniu olejkow, a nie
poprzez naprzyklad rozcieczenie olejkow. Producent wloski. Wysylamy wody w
stanie nierozcieczonym w 100% takim jakim je dostajemy. Nasz plyn rożanny
zawiera tylko 20% wody, dlatego jest tańszy, niz czsta woda, ktora jako
surowiec jest sama w sobie droga. Plyny do twarzy mają tez dobre wlasciwości
nawilżające, gdyz sa wzbogacone o inne skladniki, np alantoina lub
d-pantenol, trochę nalewki i miodu oraz olejki. Czysta Woda rożana jest
delikatna i pozyskiwana z rozy dalmacenskiej. Pozdrawiam Anna Mediokritska"

Aha....pisalam do polleny aromy-ale nic mi nie odpisali-slyszalam ze maja wody:rozana hammelisowa i lawendowa po 5zl w buteleczkach ze spryskiwaczem.Niestety nie znalazlam nic takiego w ofercie internetowej.Jakby ktoras z Was miala skany katalogu polleny aroma bylabym wdzieczna:-)

=====================
Niunia
Wysłany: 23 Lip 2005 09:51 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Narnijko, pollena oferuje dokładnie te wody, które można znaleźć na stronie podanej przez Ciebie [link widoczny dla zalogowanych] w sklepie internetowym polleny ich nie ma, są tylko w katalogu zeszytowym, ponieważ oprócz swoich produktów pollena proponuje jeszcze kilka innych marek, że tak to nazwę.
_________________
pozdrawiam )
Justyna


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Oczyszczanie skóry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin