Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU)
Pielęgnacja skóry poparta faktami
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kremy na naczynka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Problemy skórne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BasiaKwiatkowska
Administrator



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 633
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Pią 20:33, 23 Cze 2006    Temat postu: Kremy na naczynka

bzyku

Wysłany: 26 Kwi 2005 01:02 pm Temat postu: kremy na naczynka
--------------------------------------------------------------------------------

Basiu, opinie o tym kremie są bardzo różne - od rewelacji - do czegoś zupełnie odwrotnego. Czy ten krem rzeczywiście ma w składzie coś mogącego podrazniać?

[link widoczny dla zalogowanych]

O Dirosealu Avene wspominałaś, że może zatykać pory.... a jak to jest z tymi tanimi kremikami na naczynka Ziaji, Bielendy, Dax cosmetics, Flos- leku... Szukam składu tych kremów , ale niewiele mogę znaleźć Łudzę się jednak, że może znasz te kosmetyki ?

Podaję składy tego co znalazłam:

Tu Dax cosmetics - cera sucha, normalna

[link widoczny dla zalogowanych]

Dax cosmetics- cera mieszana, tłusta

[link widoczny dla zalogowanych]

A co sądzisz o serii Pharmaceris Erisu??? Niestety znów nie mam składów

Tu podaje przykłady preparatów na naczynka z wizażu, składów jak na lekarstwo, ale może masz swoje faworyty?

Pozdrawiam
----------------------
Wysłany: 26 Kwi 2005 01:39 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wrzucam z tego ostatnigo zbioru linki tych kremów, które mają podane dokładne składy:

Pollena-Ewa- Magia kwiatów: [link widoczny dla zalogowanych]

Lierac :
[link widoczny dla zalogowanych]

Kolastyna-seria zimowa:
[link widoczny dla zalogowanych]

Iwostin:
[link widoczny dla zalogowanych]

Isis:
[link widoczny dla zalogowanych]

Instituto:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=ff8a4b2f38187404c303297df00d32ee&cmd=details&itemid=5347

General topics:
[link widoczny dla zalogowanych]

Dermika:
[link widoczny dla zalogowanych]

Dermedic:
[link widoczny dla zalogowanych]

BioDerma:
[link widoczny dla zalogowanych]

A teraz Basiu możesz mnie zabić
============================
Hala

Wysłany: 26 Kwi 2005 04:00 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

No tak...Basia nie ma sie kiedy nudzic ,dzieki nam
Moge tylko powiedziec cos na temat zelu Dermiki,uzywałam go zawsze pod kremy,na dzien i na noc,teraz zmienilam kremy na Avene,ale cos mi sie wydaje,ze zbytnio mnie wysuszaja (Basiu!!licze na Twoja pomoc )teraz nakladam 2 razy w tygodniu,na zmiane z serum tego typu bandi, po nałozeniu maseczki.Jedno,co moge powiedziec,to chyba to,ze ten zel i półtłusty krem z tej serii ,odzywial mi dobrze twarz,do tego rano budzilam sie bez rumiencow i podraznien od poduszki
Jakos mam wrazenie,ze kremy na naczynka,oprocz składnikow obkurczajacych naczynka,powinny byc bardzo odzywcze i w miare tłuste,ja mimo cery mieszanej i mocno błyszczacego T,lepeij wygladam rano po nałozeniu własnie takiego kremu.
hala
========================
Basia
Site Admin


Wysłany: 27 Kwi 2005 02:08 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Noor napisał:
bzyku napisał:
Ja jednak nie znoszę żelowych konsystencji, ciekawe, czy ten półtłusty krem o którym wspomniałaś ma równie bogaty skład


Tego żelu nie stosuje się samodzielnie, a nakłada go pod krem, jak serum. Żelowa konsystencja nie powinna Ci przeszkadzać.


Nie ma takiego obowiazku, kazdy lekki preparat typu serum moze byc stosowany samodzielnie, te nakazy, ze na serum TRZEBA KONIECZNIE nakladac dodatkowy krem to wymysl producenta, aby kobiety kupily dwa a nie jeden produkt. Wiem, ze tak mocno nam sie to zakorzenilo w glowach, iz wiele z kobiet uwaza, ze serum bez kremu nie zadziala, a to nie tak, zadziala, zadziala na ile moze.

"Najpierw sprawa slowa "serum" - to slowo jest czesto kojarzone jako preparat bedacy koncentratem, czyms intensywnie dzialajacym, czyms rozniacym sie od innych kremow, jednak to taki trik producentow. Ogolnie serum to zwykle preparat o lzejszym podlozu, czesto nadaje sie jako preparat nawilzajacy dla cer lekko tlustych. Moze byc stosowane samodzielnie. "
=======================
Basia
Site Admin



Wysłany: 27 Kwi 2005 02:38 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

Diroseal moze ale i nie musi zatykac porow.

Rosaliac - zawiera alkohol, niektorych moze podrazniac, zawiera talk tuz na poczatku skladu niektorych moze to wysuszac. Jego glowne skladniki to ma byc witamina C tutaj w spotaci askorbylu glukozydu- malo skuteczna forma, ale za to lagodna, jesli ktos toleruje lepiej juz wybrac kwas askorbinowy. Drugi skladnik to amid kwasu nikotynowego, o ktorym byla mowa tutaj: [link widoczny dla zalogowanych]
Firma nie podaje stezenia tego skladnika w kremie Rosaliac. Ten krem nie wydaje mi sie warty tak duzych pieniedzy, niacinamide znajdziesz takze w kremie Atoderm PP Biodermy
Water (Aqua), Glycerin, Mineral Oli (Paraffinum Liquidum), Ethylhexyl Palmitate, Bis-Peg/ Ppg-16/16 Peg/Ppg-16/I6 Dimethicone, Niacinamide, Sodium Acrylate/Acryloyl Dimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Fructo-Oligosaccharides, Rhamnose, Mannitol, Xylitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 80, Disodium Edta, Citric Acid, Chlorphenesin, Triaosan


Jesli chodzi o cere naczynkowa to ogolne reguly to:
- lagodnosc, czyli lagodne oczyszczanie, unikanie mechanicznych peelingow, silnych kwasow,
- ochrona przed sloncem bardzo istotna, zmniejsza reaktywnosc naczynek i zaczerwienienie sie skory,
- rozszerzone naczynka i czerwone plamy od kremow nie znikna tutaj pomoze juz tylko elektrokoagulacja lub laser,
- suplementy typi oleje omega 3, ekstrakt z pestek winogron, pyknogneol, wit. C, rutyna, ekstrakt z boswellia serrata
- polecane skladniki to: retinaldehyde, zielona herbata, wit. K choc jej
skutecznosc jest watpliwa, moze pomoc przy zaczerwienieniach i wylewach po zabiegach, ale rozszerzonych naczynek samodzielnie nie zlikwiduje, zel firmt Auriga wydaje sie byc najskuteczniejszy, seabuckthorn czyli wyciag lub olej z rokitnika, lagodzace skladniki jak kwas glicyretynowy, rumianek, bisabolol, wyciag z owsa, panthenol, ziolowe sklaniki, ktore maja uszczelniac naczynka bogate we flawonoidy typu milorzab japonski, kasztanowiec, oczar wirginijski itp.
-----------------
Wysłany: 27 Kwi 2005 02:51 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tu Dax cosmetics - cera sucha, normalna

[link widoczny dla zalogowanych]

Moze byc glownie natluszcza, zawiera panthenol, lecytyne, reszta skladnikow w mneijszych ilosciach, niepotrzebnie wsadzono tam te filtry, gdyz i tak sam krem ochrony nie zapewni, nadawlby sie bardziej na noc, wiec po co te filtry.

Dax cosmetics- cera mieszana, tłusta

[link widoczny dla zalogowanych]
Ta sama sytuacja co w poprzednim przypadku, jesli ktos o cerze tlustej dobrze toleruje olej mineralny bedacy obok wody glownym skladnikiem to moze wyprobowac. Choc dla cery bardzo tlustej lepszy bylby lekki zel.

Bioderma lagodzaca, jesli chodzi o cery tluste podobny przypadek jak przy Dax.


Zel Dermiki ocenialam na wizazu, stosowalam i lubilam.


Dermedic- bardziej nawilza, niepotrzebnie jest perfumowany, nie lubie obecnosci polyakrylamide, wole inne podane tu opcje.

Synchrorose moze byc, choc bardzo drogie.

O wit. K juz pisalam powyzej, tyczy sie to takze Erisa.

Rilastil wyglada ciekawiej od Synchrorose za te pieniadze.

Ruboril - zawiera dwutlenek tytanu ale nie mozna na nim polegac jako samodzielnym kremie ochronnym, moze byc poza tym.

Iwostin nie zawiera wiele tych skladnikow na naczynka.

Kolastyna to glownie krem natluszczajacy, ktory ma chronic przed mrozem a tym samym chronic naczynka.

O Lieracu juz sobie rozmawialysmy z Hala.

========================
Basia
Site Admin


Wysłany: 29 Kwi 2005 03:18 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Cytat:
To skupmy się na tych trzech (odniosłam wrażenie, że obok żelu na naczynka Dermiki, miałaś do nich najmniej zastrzeżeń). Dlaczego dokładnie Rilastil wygląda ciekawiej od Synchrorose, a Synchrorose od Sensibio Flush? Będziemy wtedy wiedzieć (my naczynkowcy) na co zwracać szczególną uwagę .



Pamietajcie, ze akurat to co mi sie podoba, Wam nie musi.
Zwracalam uwage glownie na rodzaj i ilosc skladnikow aktywnych, ktore moga przynajmniej w teorii miec pozytywny wplyw na naczynka, patrzylam na ich pozycje w liscie skladnikow, ktora moze nam nieco powiedziec czy uzyto je w minimalnych ilosciach czy nieco wiekszych.

Zgadzam sie, ze sugerowalam iz Rilastil wyglada lepiej od Synchrorose za taka cene, ale nigdzie nie sugerowalam, ze Bioderma jest gorsza od Synchrorose.

Gdybym miala cos wybierac z tych pozycji nie patrzac na cene, osobiscie wolalabym cos lekkiego przypominajacego serum lub nietlusty krem, bralabym pod uwage: Diroseal, Lierac, serum Dermiki, Rilastil, zel z wit. K firmy Auriga zamiast Eris, Synchrorose.
Jesli chcialabym bardziej tresciwy, natluszczajacy krem to Dermika krem, Dax lub Bioderma.
Polleny Ewa nie biore pod uwage, bo nie dotarlam do skladu.
=====================
Noor

Wysłany: 07 Maj 2005 07:43 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Basia napisał:
Pamietajcie, ze akurat to co mi sie podoba, Wam nie musi.


Fakt! "Co cera, to zdanie" . Mój ranking wyglada rzeczywiście zupełnie inaczej (a używałam rzetelnie - nie "próbkowo" - prawie wszystkich i mogłam wyrobić sobie swoje własne zdanie, a cerę mam naczynkową, tłustą, ale nieodwodnioną):

Diroseal - toż to tłuste i do tego nie działa,
Lierac - oprócz tego, że też raczej kiepsko działa (jeśli ktoś ma prawdziwe problemy z rumieniem i płytko unaczynioną cerą), to jeszcze zostawia błyszczącą warstwę, rozszerzone pory, lepi się i fatalnie nawilża, może podrażniać,
Serum Dermiki - może być - dobre działanie za przyzwoitą cenę, wchłania się całkowicie w moją tłustą cerę i pozostawia uczucie "ściągnięcia" i dlatego właśnie napisałam, że raczej nie nadaje się do stosowania samodzielnie,
Rilastil - tego nie używałam, stąd moje zainteresowanie
Żel z wit. K firmy Auriga - o tak! Jako profilaktyka, choć po kilkumiesięcznym stosowaniu może zacząć podrażniać, po odstawieniu na parę miesięcy stan naczynek się nie pogorszył, więc chyba działa nawet dłużej niż tylko "do końca tubki"
Synchrorose - obiektywnie nawet niezły, nie jest aż taki drogi, bo bardzo wydajny, ale wcale nie jest szczególnie lekki - tłusta warstwa zostaje na twarzy, a ja go nie lubię (zupełnie subiektywnie ), bo po jego nałożeniu moja cera wygląda jakoś tak brzydko - rozszerzone pory, niezdrowy kolor..., stan naczynek się nie pogarsza,
Dermika krem - może być, zwłaszcza w połączeniu z żelem - skóra gładka, stan naczynek się nie pogarsza, pod oczami bledną cienie ,
Dax - nie używałam (bo nie lubię produktów tej firmy),
Bioderma - mój absolutny faworyt (paraffinum liquidum mnie nie zapycha), bardzo dobrze nawilża, wcale nieźle się wchałnia (w tłustą skórę) warstewka jednak zostaje i dlatego na dzień raczej tylko zimą, łagodzi podrażnienia (ale na skórze uszkodzonej, np. przez Brevoxyl , może wywołać przejściowy i miejscowy rumień), z czasem wyraźnie poprawia stan cery naczynkowej i ogranicza skłonność do "wybuchów czerwieni" (stosowany 1 raz dziennie, na noc). No i zawiera wyciąg z lukrecji, a kwas glicyryzynowy podobno jest dobry i dla nzczynowej i dla tłustej cery na której od czasu do czasu lubi coś wyskoczyć? Jego dodatkową zaletą jest dla mnie obecność piroctone olamine w składzie (ciągle obawiam się nawrotu ŁZS), a wadą polyacrylamide na 7 miejscu od końca, więc mam nadzieję, że nie przekracza dopuszczalnej normy (czyli chyba poniżej 0.1 ppm, co podobno równa się 0.0001%).

Tak wygląda mój, całkiem subiektywny, ranking
_________________
Noor

======================
Basia
Site Admin

Wysłany: 07 Maj 2005 06:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Noor, dziekuje za podzielenie sie swoimi wrazeniami!!

Z tych wszystkich produktow stosowalam zel Dermiki, ktory takze zawiera kwas glicyretynowy (lukrecja), jest bezzapachowy co jest duzym plusem, stosowalam go na noc, przy mojej mieszanej cerze byl wystarczajacy jako nawilzacz. Nie moglam stosowac na dzien, gdyz jak wiekszosc zeli powodowal walkowanie sie kremu z filtrami.

Diroseal- rzeczywiscie nie jest lekki, ten produkt wybralam ze wzgledu na obecnosc retinaldehydu, mysle, ze ten preparat moze dac efekty, ale po dluzszym regularnym uzywaniu (conajmniej rok) i co bardziej ze wzgledu na obenosc retinalu, a nie tych pozostalych skladnikow, ktore maja wspomagac naczynka. Preparat ten raczej nie przyniesie szybko widocznego ukojenie i zmniejszenia reaktywnosci naczynek.

Lierac- takze zawiera kwas glicyretynowy, minusem jest obenosc substancji zapachowych.

Rilastil - niestety takze zawiera substancje zapachowe, osoba stosujaca zarowno Lierac jak i Rilastil ocenila ten ostatni lepiej, jako mniej lepki i przyjemniejszy w zastosowaniu, co do wplywu na naczynka nie wypowiadala sie.
Zel Auriga - moze podrazniac ze w zgledu na duza ilosc alkoholu.

Duzym plusem Biodermy jest brak subtancji zapachowych.
=====================
Cytat:
Mam takie małe pytanko, związane z Ysthealem+ i Biodermą na naczynka. Czy one mogą się jakoś gryźć, kiedy nałoży się jednen na drugi (tzn. Sensibio Flush na emulsję Ystheal+)? Ystheal Krem jast dla mnie za tłusty, a emulsja jest OK, tylko ciut za mało nawilża (jak na moje obecne "widzimisię"), a z nałożoną na wierzch (po kilku godzinach - zupełnie na noc) Biodermą jest dobrze. Czy ona będzie w czymś przeszkadzać retinalowi?
_________________
Noor


Basia
Site Admin


Wysłany: 10 Maj 2005 01:50 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Mozesz stosowac Sensibio flush Biodermy na Ystheal, po odczekaniu ok godziny pomiedzy nimi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Problemy skórne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin