Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU)
Pielęgnacja skóry poparta faktami
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Udane pary - krem z filtrem plus podklad

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Ochrona anty-UV/Przebarwienia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BasiaKwiatkowska
Administrator



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 633
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Czw 19:07, 22 Cze 2006    Temat postu: Udane pary - krem z filtrem plus podklad

asinek

Wysłany: 17 Sie 2005 01:42 pm
--------------------------------------------------------------------------------

wiem ze interakcje z parsolem etc, ale czasem po prostu TRZEBA nalozyc podklad, nie da sie inaczej. Nie kazdy ma taka prace jak ja, ze siedzi w w domu i moze sobie pozwolic na kazdy rozkoltuniony wyglad . Poza tym zdarzaja sie tez czasem imprezy typu wesele, randka etc.
Moze macie sprawdzone przez Was duety czyli podklady ktore nie waza sie na konkretnych kremach ochronnych - zapodajcie, moze przyda sie to niektorym forumowiczkom, nie chodzi mi o uzywanie tych duetow dzien w dzien ale raz na czas jakis.

Przyznam ze zakladam watek tez egoistycznie, sama nie mam takiego sprawdzonego teamu, a niedlugo czekaja mnie dwa wesela i sie zastanawiam nad tym czy nie nakladac filtra tylko sie odstupierniczyc (bede sie czuc dziwnie bo juz sie przyzwyczailam do filtra na codzien i bez czuje sie nieco jak bez reki) czy tez na odwyrtke

**********************************
Joasiak

Wysłany: 17 Sie 2005 02:06 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

przyznam się, że ja takiego teamu też sobie nie wypracowałam, bo jakoś ostatnio korzystam tylko z dobrodziejstw mąki ziemniaczanej, ale już rozmyślam, co zrobię, kiedy zepsuje mi się cera na razie piękna dzięki antybiotykom
kiedy szczególnie zależy mi na wyglądzie, to miejsca strategiczne (u mnie to broda, bo tam mam ślady po wypryskach i skrzydełka nosa, bo czerwone) pokrywam cieniutko podkładem (Privi, City matt, bez filtra) i na to Clinque Blended Face Powder and Brush. wtedy juz całkiem mogę iść do ludzi. dobrze też robi na lepsze trzymanie tapety i niespływanie po posmarowaniu się filtrem lekkie odcisnięcie nadmiaru błysku chusteczką higieniczną. wiadomo,że filtr się troche ściera, ale jeśli nakłada sie go przepisowo, to nawet po odciśnięciu dużo go na twarzy zostaje, a podkład zdecydowanie lepiej się trzyma.
pozdrawiam

**********************************
Hokus
Wysłany: 18 Sie 2005 02:17 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Ja pokochałam mąkę miłością dziką i odeszłam od podkładów na dzień całkowicie

Dodam jeszcze, że efekt na zdjęciach z całodziennych eskapad jest naprawdę dobry - cera o równym kolorku, bez świecenia, coś jak po podkładzie w sumie - ja używam Biodermy - mieszam tonującą i bezbarwną i jest ok. Wyprobowałam też w czasie wyjazdu Johnsona mleczko dla dzieci (SPF40) bo bioderma mi się skonczyła i też było calkiem ok - na zdjęciach ten johnson i mąka wygląda imho bardzo dobrze sie wyskromniłam, że niby taka fotogeniczna jestem

Może więc filtr tonujący załatwi sprawę? i kolorówka, ale bez podkładu, który mógłby się gryżć z filtrem...a dopiero na noc zrobisz mocniejszy makijaż z podkladem a bez filtra?
_________________
Pozdrawiam,

Eliza

**********************************
Basia
Site Admin

Wysłany: 18 Sie 2005 11:20 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Wiele nie pomoge w tym temacie. Jesli chodzi o sprawdzone duety krem tonujacy + bezbarwny to sprawdzone przez innych to:
- Bioderma Max tonujacy + bezbarwny fluid lub krem
- Avene Krem tonujacy SPF 50+ + krem bezbarwny SPF 50+ lub mleczko SPF 40 dla dzieci
- LRP Anthelios XL Krem tonujacy SPF 60 + inne wersje np. Krem SPF 40 lub mleczko Dermo-Pediatrics.

U mnie sprawdza sie najpierw podwojna warstwa mleczka Dermo-Pediatrics, odczekac, skrobia kukurydziana i potem puder tzw. mineral makeup nakladany pedzlem kabuki w minimalnych ilosciach by nie uzyskac sztucznego efektu. Nie polecam konkretnej marki, bo u siebie masz inne firmy niz ja. Sprawdzilam i efekt byl dobry, jednak nie stosuje czesto, zazwyczaj koncze na matowieniu skrobia wymieszana z mala iloscia pudru sypkiego.

**********************************
asinek
Wysłany: 18 Sie 2005 03:49 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

przyznam bez bicia ze chyba na ten jeden dzien zrezygnuje z filtra. Slub na ktory jestem zaproszona jest poznym popoludniem, jak zrobie se makijaz kole czwartej (czyli wtedy usune filtr z twarzy) to nie bedzie az tak tragicznie i raczej nie dostane zmarszczek z punktu . Ale tylko na ten jeden raz udzielam sobie dyspensy i to niechetnie (zaden z mojej kolekcji podkladow nie trzyma sie na filtrach, myslalam ze moze sa jakies ktore to robia)

Generalnie i na codzien to tez lubie skrobie, nawet bardzo i nie mam ochoty na tzw "tapete". Ewentualnie nakladam na te skrobie puder w jakims kolorze, zeby nie bylo potwornie blado, ale i to rzadko.
buziaki dla Was wszystkich
a

**********************************
Basia
Site Admin


Wysłany: 18 Sie 2005 03:56 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

Powinnas wystapic w eleganckim kapeluszu z duzym rondem + mineralne filtry w podkladzie i gotowe:)

**********************************
marzen.ka

Wysłany: 19 Sie 2005 03:28 am Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

A czy połączenie Dermo Pediatrics z podkładem Unifiance LRP będzie udane? Ta sama firma, więc pewnie te same filtry?

**********************************
Basia
Site Admin


Wysłany: 19 Sie 2005 09:24 am Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
marzen.ka napisał:
A czy połączenie Dermo Pediatrics z podkładem Unifiance LRP będzie udane? Ta sama firma, więc pewnie te same filtry?

Podklad Unifiance jesli sie nie myle nie ma okreslonego faktora SPF?
Jesli chodzi o podklady i filtry byl juz watek na ten temat, gdzie opisane byly ewentualne niezgodnosci i problemy.
Bez wiekszych problemow mozna nakladac na wierzch krem tonujacy z filtrami na krem bezbarwny z filtrami, oba z tej samej firmy.
Jesli dany krem z filtrami zawiera filtr Parsol 1789 to zawsze istnieje ewentualny problem z podkladem. Jesli krem z filtrami nie zawiera tego konkretnego filtru Parsol 1789 to nie ma problemu.
Jesli chodzi o podklad to zazwyczaj zawsze obniza on nieco efektywnosc nalozonego wczesniej kremu z filtrami.

**********************************
justy

Wysłany: 19 Sie 2005 02:19 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Podklad Unifiance jesli sie nie myle nie ma okreslonego faktora SPF?
Konkretnie: Unifiance podkład korygujacy ma spf10, Unifiance podkład kamuflujący Touche Pro ma spf60, Unifiance optycznie wygładzajacy nie ma filtra lub nie ma oznaczonego spf.

**********************************
Basia
Site Admin

Wysłany: 19 Sie 2005 03:07 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Dzieki Justy!!!

Na forum podany byl taki sklad:
podkład Unifiance też z LRP. Podaję jego skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, alkohol denat., talk, silica cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, nylon-12, kaolin, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, allantoin, acetylated glycol stearate, tristearin, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, disteardimonium hectorite, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, [+/- may contain: CI 77891/titanium dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491/iron oxides].

Nie wiem, ktory to typ podkladu i jaki ma faktor SPF
Jesli Marzenko powiesz dokladnie, o ktory podklad Ci chodzi i jaki ma sklad, wtedy bede mogla odpowiedziec dokladniej.

**********************************
asinek

Wysłany: 19 Sie 2005 03:19 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

ow sklad to jest Unifiance podklad optycznie wygladzajacy do cery tlustej i mieszanej (to jest ten bez oznaczonego spfa)

z tego co jarze zas ow Touche Pro ma spf 60 glownie dwutlenkowo tytanowy

**********************************
justy

Wysłany: 19 Sie 2005 03:39 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
asinek napisał:

z tego co jarze zas ow Touche Pro ma spf 60 glownie dwutlenkowo tytanowy



hmm, faktory spisałam z maertiałów LRP- w ulotkach i w opisie na wizazu Touche Pro ma spf60; ale zajrzałam na wizaż do składu i jakoś nie widzę tu jakichkolwiek (typowych) filtrów...?
[link widoczny dla zalogowanych]

**********************************
asinek


Wysłany: 19 Sie 2005 04:10 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

pelen sklad (na wizazu brak li i jedynie nawiasu):
[link widoczny dla zalogowanych]
niemniej i ja nie widze w tym zadnych znanych mi filtrow
a to interesujace, skad oni maja tego SPFa?
(czyzby koncentracja pigmentow byla TAK wysoka?)

**********************************
marzen.ka

Wysłany: 22 Sie 2005 12:23 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Cytat:

Nie wiem, ktory to typ podkladu i jaki ma faktor SPF
Jesli Marzenko powiesz dokladnie, o ktory podklad Ci chodzi i jaki ma sklad, wtedy bede mogla odpowiedziec dokladniej.



Mam zamiar kupić podkład optycznie wygładzający. To dobrze, że nie ma filtrów. Nie ma obawy, że będzie się gryzł z Dermo-Pediatrics.
Szkoda, że podkład obniża skuteczność filtrów. Niestety na razie muszę go stosować ze względu na przebarwienia potrądzikowe. Stają się one coraz mniej widoczne pod wpływem wit. C i regularnego stosowania kremów z filtrem, ale jednak wciąż bez podkładu czuję dyskomfort.
Od września mam zamiar rozpocząć stosowanie retinoidów i mam nadzieję, że po tej kuracji podkład nie będzie mi już potrzebny.

**********************************
asinek

Wysłany: 22 Sie 2005 03:40 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

tak sie sklada ze mam Unifiance wygladzajacy do cery suchej i on sie nie dogaduje z zadnym stosowanym przez mnie filtrem (mam tez Dermo-Pediatrics), po prostu filtr powoduje migracje podkladu do zmarszczek i osadzanie sie go w porach skory (czego podklad stosowany solo nie robi).

u mnie jedynym podkladem ktory w miare sie sprawdza na filtrach jest DP Compacte Chanel, ale b. trudno jest go nalozyc cienka warstwa na badz co badz tlusty filtr. Czyli b. latwo o tapete na twarzy. Ale sie tak czy owak nie swieci i nie migruje. Wszystkie podklady kremowe = "wedrowanie" po twarzy.

pozdrawiam
a

**********************************
Niunia

Wysłany: 22 Sie 2005 06:13 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

A ja mam podkład matujący YSL i nic mi po twarzy nie migruje. To znaczy nie dzieje się nic zlego, gdy nakładam go cieniutko na Dermo-Pediatrics, na innych kremach z filtrem zachowywał się beznadziejnie. Zresztą, nakładam go rzadko, chciałabym móc zrezygnować z podkładu w ogóle, ale na razie to niemożliwe.
_________________
pozdrawiam )
Justyna

**********************************
Basia
Site Admin


Wysłany: 22 Sie 2005 09:52 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Mam nadzieje uda mi sie to jasno wytlumaczyc.
Asinek ma racje, w przypadku zadnego podkladu z wyroznionymi filtrami i faktorem SPF czy tez bez okreslonego faktora SPF i bez filtrow chemicznych - nie ma pewnosci czy nie bedzie on zle wplywal na nalozony pod spod krem z filtrami, jesli krem z filtrami zawiera filtr Parsol 1789, ktory sam w sobie jest niestabilny i potrzebuje stabilizatorow.
Kazdy bowiem podklad zawiera barwiniki/mineraly, ktore takze moga zle wplynac na stabilnosc filtru Parsol 1789.
W zasadzie kazdy podklad zawiera dwutlenek tytanu.
Jeszcze raz powtarzam, ze najwazniejsze to uzywac produktow ze stabilna i skuteczna mieszanka filtrow UV, o wysokich faktorach UVA i UVB, w duzej ilosci. Mamy wtedy wieksza pewnosc, ze nawet jesli ostroznie nalozymy podklad to i tak bedziemy nadal w przyzwoitym stopniu chronieni przed UV. Jesli stosujemy krem z filtrami niestabilnymi, wowczas dosyc sam krem z filtrami jest niestabilny i po 2-3 godzinach jego zdolnosci ochronne znacznie spadaja to jeszcze dodatkowo obnizamy ochrone nakladajac na niego podklad.
Zazwyczaj bowiem samo nalozenie podkladu sprawia, ze wartosc ochrony UV zostaje obnizona, gdyz zazwyczaj nakladamy wtedy duzo mniej produktu z filtrami niz trzeba, w przeciwnym wypadku nalozenie podkladu byloby niemal niemozliwe i czesto dodatkowo scieramy nieco warstewke kremu z filtrami.

Jezeli dany produkt z filtrami nie zawiera filtru Parsol 1789 jak np. produkty z serii pomaranczowej Avene, Ducray, RoC, wowczas przynajmniej jeden problem mozliwej niekorzystnej interakcji pomiedzy filtrem Parsol 1789 a skladnikami podkladu odpada.

W przypadku kremow z filtrami firm znajacych sie na rzeczy zwlaszcza nalezacych do koncernu L'Oreal stosowany jest titanium dioxide w specjalnych otoczkach, tak aby nie dzialal on niekorzystnie na filtr Parsol 1789, dlatego nakladanie produktu z filtrem tonujacym na filtr bezbarwny tej samej firmy wydaje sie byc duzo bardziej bezpieczne i taki sposob moge polecac. W przypadku podkladow nie mamy pewnosci czy zastosowano w nim titanium dioxide oraz inne mineraly w odpowiednich otoczkach, byc moze tak, byc moze nie, wie o tym na 100% tylko producent, dlatego nie moge bez watpliowsci zapewnic w 100%, iz dany podklad nie bedzie w jakikolwiek sposob obnizal efektywnosci filtru Parsol 1789 w kremie z filtrami nalozonym pod spod, niezaleznie czy jest to podklad tej samej firmy co krem z filtrami czy tez nie. Byc moze nie jest to tak duzy problem w praktyce jak sie wydaje w teorii, po prostu ostrzegam przed mozliwosciami, podkreslajac wszedzie, ze jest to mozliwe.

Jesli chodzi o podklady z serii UNIFIANCE (sklady wg. strony La Roche-Posay)

Unifiance podklad optycznie wygladzajacy do cery tlustej i mieszanej (to jest ten bez oznaczonego spfa) - 30ml
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ISODODECANE, ALCOHOL DENAT., TALC, SILICA, CETYL PEG / PPG-10/1 DIMETHICONE, NYLON-12, KAOLIN, MAGNESIUM SULFATE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, ALLANTOIN, ACETYLATED GLYCOL STEARATE, TRISTEARIN, DIPHENYL DIMETHICONE, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, PHENOXYETHANOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ALUMINUM HYDROXIDE, (+/- MAY CONTAIN, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / IRON OXIDES)
Podklad ten wydaje sie byc najbardziej "bezpieczny" z calej trojki, jesli chodzi o nakladanie go na kremy z filtrem Parsol 1789, zawiera bowiem najmniejsza ilosc mineralow, stad tez brak okreslonego faktora SPF.

Touche Pro ma spf60 - 9g
Ktory na stronie LRP zaliczany jest do korektorow, a nie podkladow
Na stronie Wizaz, zabraklo waznej czesci skladu czyli mineralow, ktore odpowiadaja za kolor.
DIMETHICONE, ISONONYL ISONONANOATE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, ISODECYL NEOPENTANOATE, CERA MICROCRISTALLINA, NYLON-12, POLYBUTENE, SILICA DIMETHYL SILYLATE, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, ALUMINUM HYDROXIDE, (+/- MAY CONTAIN, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / IRON OXIDES)
Wg. opisow zawiera on 50% pigmentow jesli tak, to jest mozliwe, ze osiagnieto tym sposobem tak wysoki faktor SPF 60, jednak wysoki faktor SPF nie znaczy, ze ochrona UVA jest takze tak wysoka, PPD czyli faktor ochrony UVA wynosi zapewne ok. 8. Patrzac na sklad wydaje sie, ze zastosowano titanium dioxide w otoczkach, ale 100% pewnosci nie ma, trzeba o to pytac producenta. Podklad ten zawiera wiec najwieksza ilosc mineralow , ktore moga wplywac niekorzystnie na filtr Parsol 1789.

Unifiance podkład korygujacy ma spf10 - 30ml
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL- 4 ISOSTEARATE, PENTYLENE GLYCOL, CETYL DIMETHICONE COPOLYOL, HEXYL LAURATE, ACETYLATED GLYCOL STEARATE, MAGNESIUM SULFATE, TRISTEARIN, CELLULOSE GUM, ACRYLATES COPOLYMER, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, ETHYLHEXYLOXYGLYCERIN, ALUMINUM HYDROXIDE, (+/- MAY CONTAIN, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, CI 77492, CI 77491, CI 77499 / IRON OXIDES)
Wg. opisow zawiera 25% mineralow/pigmentow, stad faktor SPF 10, faktor PPD bedzie wynosic byc moze 2-3

Na stronie LRP podaja jeszcze kremowy podklad bez okreslonego faktora, dla cery suchej, ktory wg. tego co piszecie nie jest dostepny w Polsce.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Ochrona anty-UV/Przebarwienia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin