Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU)
Pielęgnacja skóry poparta faktami
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kosmetyki w okresie ciazy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BasiaKwiatkowska
Administrator



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 633
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Śro 22:45, 21 Cze 2006    Temat postu: Kosmetyki w okresie ciazy

Agata
Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 34
Wysłany: 08 Kwi 2005 05:50 am Temat postu: Kosmetyki w okresie ciazy
-------------------------------------------------------------------------------

Witam!
Jestem nowa, zarówno na tych stronach, jak i generalnie w dziedzinie biochemii. Twoje forum Basiu otworzyło mi oczy, ale i przeraziło (szkoda mi teraz straconych lat i popełnionych błędów ).
Chciałabym zacząć rozsądnie dbać o siebie, ale mój problem polega na tym, że obecnie karmię piersią. Przeczytałam już, że nie powinnam stosować retinoidów, ale czy to wszystko? Czy z dobrodziejstw pozostałych substancji mogę korzystać dowoli, czy też czegoś jeszcze powinnam unikać?
Nie muszę chyba pisać, że po ciąży zarówno skóra twarzy, jak i reszta ciała domagają się intensywnej pielęgnacji, a ja bardzo chcę być znów piękna. Ale jeszcze bardziej boję się zaszkodzić maleństwo.
Pozdrawiam

***************************
Basia
Site Admin

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1790
Wysłany: 08 Kwi 2005 11:45 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Retinoidy glownie, poza tym raczej nie stosuj kwasu azelainowego, hydrochinonu i innych silnych srodkow wybielajacych, uwazaj na olejki eteryczne, to glowne pozycje jakie mi przyszly na mysl, poza tym mozesz stosowac produkty oparte na witaminach, na retinolu, filtry UV.

****************************
marla30
Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 25
Wysłany: 09 Kwi 2005 02:11 am Temat postu: A retinaldehydy?
--------------------------------------------------------------------------------

Basiu, a czy moja ciężarna koleżanka może używać Yesthala +? Bo skoro retinol można, to retinal chyba też, czy nie? A kwas liponowy jest odpowiedni? Pozdrawiam serdecznie

*************************
Agata
Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 34
Wysłany: 09 Kwi 2005 02:52 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Wszystko mi się pomieszało . Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy retinol nie należy do retinoidów? Jeśli dobrze zrozumiałam to retinol mogę stosować, ale już nic mocniejszego? A serum z witamina C oczywiście tak.

************************
Basia
Site Admin

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1790
Wysłany: 09 Kwi 2005 04:09 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Agata napisał:
Wszystko mi się pomieszało . Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy retinol nie należy do retinoidów? Jeśli dobrze zrozumiałam to retinol mogę stosować, ale już nic mocniejszego? A serum z witamina C oczywiście tak.


Zwykle retinoidami okreslam mocne formy wit. A dostepne na recepte czyli np. tretinoine w masci Retin-A, tazaroten w zelu Zorac, choc poprawnie rzeczywiscie ten termin moglby dotyczyc wszystkich form witaminy A. Ogolnie - retinoidy nie sa polecane w okresie ciazy. Najwieksze zagrozenie stanowia retinoidy podawane doustnie czyli Roaccutane/Accutane, podczas kuracji tym lekiem antykoncepcja jest niezbedna, po odstawieniu leku zaleca sie odczekac ok 6 miesiecy zanim zacznie sie starac o ciaze. Retinoidy na recepte stosowane zewnetrznie maja mniejsze szanse by zaszkodzic , poniewaz jednak w okresie ciazy zaleca sie duza ostroznosc, dlatego takze retinoidy w postaci masci i zeli na recepte nalezy odstawic. Jesli chodzi o formy wit. A dostepne bez recepty to zagrozenie jest jeszcze mniejsze zwlaszcza porownujac do regularnego brania na wlasna reke suplementow z duza dawka wit. A w okresie ciazy, ale .. poniewaz lepiej dmuchac na zimne w tym okresie, dlatego wiekszosc lekarzy radzi odstawic takze i retinol, a juz zwlaszcza silniejszy retinal. Sa takze i inne glosy, znana dermatolog amerykanska dr. Draelos podaje, iz ona kobietom w okresie ciazy zaleca zastapic silne retinoidy lagodnym kremem z retinolem.
Forma palmitynianowa witaminy A w okresie ciazy jest raczej bezpieczna.
Wg. mnie, stosowanie kremow z retinolem o malym stężeniu, a takie zwykle jest dostępne w Europie nie stanowi wielkiego zagrozenia nawet w ciazy, ale gdybym miala doradzac innej kobiecie, zaleciłabym ostrożność i rezygnacje z retinolu, zas w okresie przed ciążowym, jestem pewna, ze preparaty z retinolem można stosowac bez obaw.

Niemal wszystkie preparaty z retinolem dostepne w Polsce zawieraja male dawki tego skladnika ok. 0,1% -0,01% , w USA dostepne sa kremy o stezeniu 0,9% retinolu, ktore w okresie ciazy nie nalezy z pewnoscia stosowac.

Podsumowujac w okresie ciazy rezygnujemy z wszelkich silnych retinoidow na recepte, gdy tylko sie dowiadujemy, ze jestesmy w ciazy odstawiamy natychmisat masci lub zele z retinoidami na recepte. Nie stosujemy retinalu, ktory jest silniejszy od retinolu. Nie stosujemy preparatow o duzym stezeniu retinolu, a jesli nas to niepokoi rezygnujemy calkowicie z retinolu, aby sie nie zastanawiac czy ten krem zawiera aby na pewno niskie stezenie czy nie. Mozemy stosowac produkty z estrowa forma wit. A czyli zawierajace palmitynian lub octan retinylu.

Agata - wspomnialam retinol, gdyz uwazam, ze popularne w Polsce preparaty zawieraja bardzo male ilosci retinolu, jesli nie czujesz sie pewnie odczekaj jeszcze te kilka miesiecy.

Marla30 - Ystheal odradzam, kwas liponowy mozna.

*********************
Agata
Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 34
Wysłany: 10 Kwi 2005 02:23 am Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

Ślicznie dziękuję.


To ja rzeczywiście nawet i z retinolem jeszcze chwilę odczekam, będę czuła się spokojniejsza. Basiu a może mogłabyś mi polecić jakiś konkretny krem do stosowania na noc (najlepiej przeciwzmarszczkowy). Skórę mam przetłuszczającą się z strefie T, z roszerzonymi porami, skłonnością do zaskórników, a do tego lekko naczynkową. Aha i mam 31 lat.
Na razie robię tak: na noc nakładam Twoje serum, a na dzień filtry. Moglabym, tak jak radzisz, stosować serum pod filtry, tylko właśnie nie wiem co wtedy połozyć na noc. Może Physiogel byłby odpowiedni?

************************
Basia
Site Admin

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1790
Wysłany: 14 Kwi 2005 09:24 am Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Agata napisał:
To ja rzeczywiście nawet i z retinolem jeszcze chwilę odczekam, będę czuła się spokojniejsza. Basiu a może mogłabyś mi polecić jakiś konkretny krem do stosowania na noc (najlepiej przeciwzmarszczkowy). Skórę mam przetłuszczającą się z strefie T, z roszerzonymi porami, skłonnością do zaskórników, a do tego lekko naczynkową. Aha i mam 31 lat.
Na razie robię tak: na noc nakładam Twoje serum, a na dzień filtry. Moglabym, tak jak radzisz, stosować serum pod filtry, tylko właśnie nie wiem co wtedy połozyć na noc. Może Physiogel byłby odpowiedni?



Ciezko mi polecac cos konkrtenego, gdyz ostatnio, nie mam dobrego dostepu do polskich kosmetykow. Moze ktos inny cos Ci poleci. Pamietaj, ze nie musisz na sile nawilzac skory zwlaszcza w obszarach przetluszczajacych sie. Physiogel jest dobrym kremem, ale nie wiem czy nie za ciezki na linie T, zwlaszcza, ze nie stosujesz nic przesuszajacego skore. Poniewaz piszesz, ze masz cere mieszana to wracajac do serum na bazie kropli Juvit C radzilabym je rozcienczac w stosunku 1:1.
Hala ma doswiadczenie z produktami do cery naczynkowej. Moglabys na noc stosowac lekkie serum na cala twarz, Hala wspominala o serum Bandi, natomiast na bardziej przesuszone policzki, okolice oczu, szyje i dekolt dodatkowo krem Physiogel.
Mozesz tez wyprobowac kremy z wit. A w potaci estrowej, Eris oferowal taki krem -Biaktywny krem z witaminą A 5000 IU i prowitaminą B5 , nie wiem czy jest jeszcze dostepny.
Oceanic mial krem - -Krem z witaminą A 10 000 IU AA seria pomarańczowa OCEANIC – 50 ml, takze nie mam pewnosci czy jest jeszcze dostepny.

Ten krem wyglada dobrze, takze dla cery tlustej:
Pollena-Ewa, Eva-Medica, Krem nawilżający z kompleksem witamin A, E, C, B5 do skóry alergicznej i nadwrażliwej
Aqua, Polglyceryl-3, Methylglucose Distearate, Soybean (Glicine Soja) Protein and Oxido Reductases, Grape Seed Extract, Red Clover Extract, Cetearyl Octanoate, Glycerin, Lecithin and Ascorbyl Silicate and Retinyl Palmitate and Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Panthenol, Flax (Linum Usitatissimum) Oil, Flax (Linum Usitatissimum) Extract, Octyl Methoxycinnamate, Allantoine, Arcylates C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Methylparaben,, Propylparaben, Benzophenone-3, Tromethamine, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

Seria Aretina Ziaja - zawiera tak mala ilosc retinolu, ze na pewno nie bedzie stanowic zagrozenia, moglabys na twarz stosowac krem w tubie na szyje i dekolt, ktory niczym sie nie rozni od kremow z pudeleczkach, a tuba lepiej chroni przed antyoksydanty przed rozkladem, krem pod oczy z tej serii jest bezzapachowy, wiec jeszcze lepszy, moglby byc stosowany na cala twarz.

************************
Hala
Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 155
Wysłany: 20 Kwi 2005 04:00 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Agatko
Ja na noc stosuje Ystheal,na poczatku troszke mnie podraznial,ale teraz jest juz ok.Ostatnio nakładałam na noc na niego Pysiogel,ma cudowna konsystencje,wiec sie rozpedziłam i zamiast jak radziła Basie stosowac na wysuszone okolice,smarowalam po calej twarzy...efekt-swietnie nawilzona skóra pod oczami i na policzkach,pryszcze na brodzie (strefa Te zawsze cudnie błyszczy )
Ja tez mam cere mieszana,naczynkowa i dosc wrazliwa,sprawdzal sie u mnie tez swietnie krem i serum Dermiki z wit P,nic nie wyskakiwało,skóra była w bardzo dobrej kondycji,stosowałam krem półtłusty na noc.Mysle,ze mogłabys go sprawdzic u siebie.Fajne sa tez kosmetyki Bandi,ale musialabys zamawiac je przez internet(serum i maseczka żelowa na naczyńka,rozjasniaja i nawilzaja ładnie skóre)
Pozdrawiam
Hala

**********************
Agata
Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 34
Wysłany: 20 Kwi 2005 03:03 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Dzięki Hala!
Mam już w czym wybierać i na pewno skorzystam. Dermice przyglądałam się już kiedyś, ale nie podobało mi się, że do wszystkich kremów dodają filtry. Jak na dzienny krem - ochrona wydaje się za mała, a jak na nocny - niepotrzebna. Nie chciałam niepotrzebnie obciążać skóry, żeby nic nie wyskoczyło, ale skoro piszesz, że są w porządku to chyba się skuszę. BanDi też już sobie, dzieki Tobie, pooglądałam w internecie, szkoda tylko, ze nie podają składów. Z tego co polecała Basia kupiłam sobie Ziaję, Erisa i Oceanic też już kiedyś używałam, wydaje mi się, że byłam zadowolona ale to było lata temu.
A tak poza tym to wszelkie opinie są tu cenne, bo jak wiesz rodzaj skóry mamy trudny do pielegnacji. Chociaż moja twarz jest ostatnio w dobrym stanie, podejrzewam o działanie serum Basi (dzięki Basiu! ). Za to świecę się też pięknie! Wszystko dlatego, że ostatnio praktycznie całkiem zrezygnowałam z malowania się. Korzystam z tego, że na urlopie macierzyńskim spędzam większość dnia w towarzystwie 3-miesięcznej córki i psa, którym to jest wszystko jedno, czy moja twarz nie błyszczy się jak latarnia morska. Nawet nie pudruję się po filtrach. A co mi tam! Chyba lepiej pielęgnować urodę niż ją zamalowywać.

************************
Hala
Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 155
Wysłany: 21 Kwi 2005 02:08 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Masz racje,najlepiej dac skorze odpocząć.Mój macierzynski skonczyl sie niestety kilka miesiecy temu Rozszerzone naczynka,to efekt po ciązy,wczesniej miałam ich tylko kilka.Ostatnio zaryzykowałam z elektrokoagulacja i sia pochowaly!!!Zostalo małe ,punktowe zaczerwienienie skory,ale mysle,ze do miesiaca(moze wczesniej )zniknie.Moja skóra dzieki Basi robi sie coraz ładniejsza.
Pozdrowienia dla coreczki
Hala

*************************
Agata
Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 34
Wysłany: 21 Kwi 2005 04:00 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Elektrokoagulację to ja już też kiedyś miałam! Poszłam na to jak mi strzeliło naczynko dokładnie na czubku nosa. Teraz nie mam pootwieranych naczynek, a jedynie czerwonawy odcień twarzy i widoczne czerwone żyłki na skrzydełkach nosa. Jak myślisz elekrokoagulacja pomogłaby na te żyłki?

**************************
Hala
Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 155
Wysłany: 22 Kwi 2005 02:01 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

mnie pomogła,wszystkie zniknely,co prawda,to dopiero 2 tygodnie,ale mam nadzieje,ze nie wyjda niebawem,aktualnie codziennie sprawdzam,czy w miejscach gdzie były,nie pojawiaja sie nowe
Hala


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BasiaKwiatkowska
Administrator



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 633
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Czw 14:35, 22 Cze 2006    Temat postu:

Cytat:
Czyta³am Biochemie urody oraz Wizaz ale nigdzie nie mogê znale¼æ
> potwierdzonej informacji na temat stosowania filtrow w ciazy i okresie
> karmienia. Spotka³am siê z takimi opiniami na forum, ze filtrow
> chemicznych nie mo¿na u¿ywaæ w okresie karmienia, tylko mineralne. Ale
> nie znalaz³am informacji dlaczego. Czy to prawda? Chcia³abym zakupic
> mleczko Avene 50+ (pomaranczowa seria) ale mam pewne w±tpliwo¶ci.
>


Mozesz (-----) stosowac produkty z filtrami chemicznymi (organicznymi) w
okresie ciazy bez obaw o dziecko.
Informacje dotyczace estrogennego dzialania niektorych filtrow UV sa dosc
mocno przesadzone jesli odniesc je do zycia codziennego i do ilosci
filtrow UV i kremow z filtrami stosowanych na co dzien. Nawet jesli
naklada sie je w duzych ilosciach czyli ok 1,5-2 ml to nigdy nie nakladamy
ich w takiej ilosci codziennie na cale cialo. Aby osiagnac dawke zblizona
do uzytej w doswiadczeniach musielibysmy dziennie zuzywac kazdego dnia
conajmniej tube 100ml produktu z filtrami co raczej byloby niemozliwe,
nawet podczas pobytu na plazy. Poza tym obecne produkty z filtrami sa
bezpieczniejsze, nowo stosowane filtry UV jak Tinosorb czy Mexoryl maja
potwierdzona bezpiecznosc, w produktach tych stosuje sie obecnie czesto
substancje silikonowe, ktore zabezpieczaja przed wchlanianiem sie filtrow
, ogolnie mozliwosci wchlaniania sie filtrow w skore nie sa tak duze.
Bedac na Twoim miejscu nie obawialabym sie produktow z filtrami UV, zas
duzo wieksza uwage zwracalabym na to co naprawde moze stanowic realne
zagrozenie jak przedawkowanie witaminy A czy w pozywieniu czy w
suplementach, zle odzywianie i nie dostarczanie organizmowi wszystkich
skladnikow, ktore potrzebne sa tez do rozwoju dziecka, [to co zjemy
dostanie sie do kwriobiegu na 100%, zas to co nalozymy na skore w bardzo
malym stopniu, chyba, ze sa to leki,] unikanie alkoholu, papierosow i
dymu papierosowego, nie spozywanie zbyt duzej ilosci tunczyka w puszce i
ryb morskich, ktore moga zawierac wieksze ilosci rteci, juz suplementy z
olejami rybimi beda bezpieczeniejsze.


***************
W skrocie jesli chodzi o witamine A i ciaze:
- mozna kremy z tzw, pro-retinolem czyli beta-karotenem czy palmitynianem
lub octanem witaminy A, mozna kremy o malej dawce retinolu,
- nie mozna wszelkich retinoidow na recepte (Retin-A, zorac, differin,
Isotrex, Isotrexin itp) oraz kremow z retinaldehydem czyli Ystheal,
Diacneal itd.

Poza tym warto unikac:
- produktow z kwasem salicylowym BHA o niskim pH czyli tych efektywnych oraz tych o wyzszym stezeniu kwasu BHA (Effaclar jest
dopuszczalny, reszty lepiej unikac jesli nie jestesmy pewni), kwasy AHA, PHA mozna
- produktow z aspiryna co w przypadku Polski dotyczy tylko tych wlasnej
roboty
- produktow z witamina K
- uwazac na olejki eterycze jesli nie ma sie doswiadczenia w ich
uzytkowaniu lepiej unikac wszystkich.
- kwas azelainowy wg. niektorych lekarzy jest dopuszczalny i przepisywany w ciazy
- unikalabym hydrochinonu i innych silnych srodkow wybielajacych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin