Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU)
Pielęgnacja skóry poparta faktami
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cynamon do skrobi???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Domowe Laboratorium Urody
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BasiaKwiatkowska
Administrator



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 633
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Śro 19:41, 22 Mar 2006    Temat postu: Cynamon do skrobi???

Sylwiasta
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 270
Skąd: Krakow
Wysłany: 23 Wrz 2005 04:28 pm
--------------------------------------------------------------------------------

"Można dodać do mąki trochę cynamonu (taki mielony ze spożywczaka, proporcje dowolne). Dlaczego?

"Cynamon zastosowany na skórę działa rozjaśniająco, odkażająco, ściągająco, pojędrniająco, likwiduje ropnie, wypryski, zapobiega plamom potrądzikowym i przerostwowi blizn.
Związki fenolowe cynamonowca to również naturalne filtry dla promieni UV oraz wymiatacze wolnych rodników i nadtlenków.
Silny wpływ przeciwbakteryjny wywierają nie tylko aldehydy i kwas cynamonowy, ale również eugenol, stosowany powszechnie w stomatologii (o zapachu goździków korzennych). Eugenol działa odwaniajaco i przeciwgnilnie oraz przeciwbólowo, a po zastosowaniu miejscowym - znieczulająco. Silnie ściąga pory skóry. "
(źrodło: [link widoczny dla zalogowanych] tml )

Taki puder jest 100% naturalny i leczniczy. Dodatkowo mozna takze dosypać zielonej glinki (nie musze jej chyba zachwalać).
Osobiście w tej chwili stosuję kombinację: cynamon + zasypka alantan. Też dobrze matuje

Co do pudełeczek, to ja sój puder trzymam w pudełku po kremie nivea - fajne pudełeczko, płaskie, zakręcane i nic się nie wysypuje
Edytowane przez MigdalEder"

Wklejam post z forum Wizazu. Co o tym sadzicie? Wypali buzie czy nie?
**************************
fishbina
Dołączył: 24 Mar 2005
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05 Paź 2005 11:00 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

No dziewczęta - nie wierzę że żadna nie próbowała??
Ja oczywiście zamieszałam to zanim jeszcze posta Sylwii doczytałam do końca niestety pies jestem na ten cynamon straszny..
Po ok 2tygodniach stosowania stwiedzam że jest gdony uwagi ten pomysl bo primo po pierwsze pięknie pachnie a primo po drugie .. moja dusze pedanta strerylizatora cieszą wszelkie próby odkazania (nawet za pomocą cynamonu:)
Tak powaznie to mam tylko jedną wskazowke ze cynamon trzeba koniecznie przez cos przesiac (przez gaze np jalową)bo zostaja na twarzy czarne kropki oddzielajace sie na pewno z cynamonu. estetycznie to nie wygląda przylepione do twarzy dość dobrze za pomocą tłustego filtra To tyle - kto da więcej ?

*****************************
kasmar
Dołączył: 10 Cze 2005
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 05 Paź 2005 11:15 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Przyznaję, próbowałam, i jak dla mnie jest ekstra, nie tylko ten zapach, ale do tego moja twarz po filtrze przypudrowana skrobią z cynamonem nie jest tak trupio blada, także, przynajmniej u mnie, to połaczenie działa dodatkowo trochę przyciemniająco.

*************************
Sylwiasta
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 270
Skąd: Krakow
Wysłany: 06 Paź 2005 04:02 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Przyznam sie bez bicia, ze dosypalam sobie troche cynamonu do skrobii (zeby sie choc troszke odbladzic!) ale szybko zrezygnowalam z tego zestawu bo cynamon faktycznie zostawial malo estetyczne czarne kropki (jak z sadzy!) na przypudrowanej powierzchni.
Jesli sie okaze, ze mozna taka mieszanke stosowac na filtry LRP, ktore stosuje, to zadam sobie trudu i cynamon przesieje

***********************
fishbina
Dołączył: 24 Mar 2005
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07 Paź 2005 04:53 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Ja to nawet sie juz zabralam za to przesiewanie ale niestety przez gazę - ma za duze oczka i to czarne tez sie przesiewa.. Gaza złożona na 2-3 razy tez nie daje dobrego efektu. Ma ktoś pomysl przez co mozna przesiac cynamon??

**************************
kasmar
Dołączył: 10 Cze 2005
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 07 Paź 2005 07:53 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Hmm, a ja nie mam problemu z czarnymi kropkami, może to zależy jakiej firmy jest cynamon, albo od tego czym się to nakłada, ja mam taki "super" pędzel do którego nic się nie przyczepia, więc muszę nieźle się namęczyć, żeby chociaż trochę przypudrować sobie twarz.

**************************
fishbina
Dołączył: 24 Mar 2005
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07 Paź 2005 09:27 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Hej Kasmar a jakiej firmy uzywasz cynamonu?, ja w kuchni preferuje Kotanyi ale na twarz wiadomo:) moge zmienic upodobania:)
Co do pedzla to nie wiem, moj jest chyba niezly skrobie rozprowadzam juz teraz dobrze tylko chcialabym jeszcze ten cynamonik dorzucic..

**********************
kasmar
Dołączył: 10 Cze 2005
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 07 Paź 2005 12:58 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Cynamon Kamisa, a co do pędzla, to mam jakiś taki "badziewny" ale od czegoś trzeba było zacząć.

******************
Basia
Site Admin

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1655
Wysłany: 16 Lis 2005 12:25 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------

Glowna moja obawa to ewentualne podraznienie, raczej nie obawiam sie o niekorzystny wplyw na ochrone UV.
Mysle, ze mozna eksperymentowac.
Jakis czas temu akurat eksperymentowalam ze skladnikami w proszku, ktore moglyby nadac skrobii nieco naturalny, cielisty odcien, aby uniknac mieszania skrobii z pudrem i calkowicie wyeliminowac talk i inne skladniki mogace niekorzystnie wplywac na filtry, efekty opisze w innym watku.
Tak na marginesie na temat zasypki Alantan juz bylo, wiec przypominam, ze zawiera ona talk, wiec jesli dla kogos glownym celem jest puder matujacy to sie sprawdzi, ale jesli to ma byc puder bezpieczny dla filtrow to odradzam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BiochemiaUrody - Strona Barbary Kwiatkowskiej (TYLKO-DO-ODCZYTU) Strona Główna -> Domowe Laboratorium Urody Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin